erhan erdoğan 1 Takipçi | 3 Takip

metin2 ss alma işlemi metin2 videoya çekme metin2 frabs video ka

2009-02-04 22:06:00
Metin2'de iki yolla ss alma işlemi vardır. Küfür vs için ekran görüntüsü alma işlemini uygulayabilirsiniz ancak hileliler için bu işe yaramaz dolayısıyla video çekmeniz gerekmekte öncelikle ekran görüntüsü alma işlemini anlatacağım.

Insert tusunun üstünde bulunan Print Screen/SysRq yazılı olan tuşa basın.  Metin2_Turkey klasörünün içine gelin bu klasörün içinde screenshot diye bir klasör olacak. Çektiğiniz ekran görüntüsü burda olmalı.


İkinci yönteme gelelim ki bu yöntem en sağlıklısı ve en garanti yolu ... SS'yi verecekseniz siz öncelikle multihack vs. gibi programlarınızı kapatın, antihileden açtıytıysanız onu da kapatın normal metin2.exe dosyasından girin.
Video ile ss alma işleminde Frabs adlı bir program var.
1-Öncelikle programı indirin;

Fraps Video Programını İndirmek İçin Tıklayın

NoT:İndirdikten sonra virüs taramasından geçiriniz..

2-Bilgisayarımıza indirdikten sonra üzerine tıklıyarak programı kuruyoruz..

3-Programı kurduktan sonra masaüstümüze Fraps simgesi gelecektir..Simgeye çift tıklıyarak programı çalıştırın..

4-Movies bölümünde Folder to save movies in bölümü videoların kayıt olduğu bölümdür..Changeye basarak değiştirebilirsiniz..Video Capture Hotkey video kayıt kısayol tuşudur..Disableye basarak sıfırlıyabilir None ye tıklıyıp istediğiniz bir kısayolu ayarlıyabilirsiniz..Kısayolu değiştirmediğiniz takdirde F9 a bastığınızda program ekranın görüntüsünü kayda başlar..30sn görüntü aldıktan sonra otomatik durur..Tekrar görüntü almak için F9 tuşuna basabilirsiniz..

5-Screenshots bölümünde folder to save screnshoots in bölümü vardır..Ss lerin kayıt yapıldığı yeri Change ile değiştirebilirsiniz..
Screen Capture Hotkey ss alma kısayoludur..Disable ile sıfırlıyabilir None ye tıklıyıp istediğiniz bir kısayol oluşturabilirsiniz..Değiştirmediğiniz taktirde F10 a bastığınızda program screnshot alacaktır..6-Neden Fraps;

-Üsttede açıkladığım gibi kullanımı gayet basittir..

-Bilgisayarı kasmadan görüntü ve video alabiliyor..

-Yüksek çözünürlükte video kayıt yapabiliyor..

7-Video alıp almadığını nasıl anlarım?

-Sol üstte değişken Sarı bir rakam olur..Bu rakam Kırmızı ise video kayıdı devam ediyor demektir..Bu renk Sarı olduğu zaman kayıt bitmiştir..Tekrar F9 a basarak video alabilirsiniz..


Alınan videoların boyutu yüksek olduğundan dolayı küçültmek için aşağıdaki yöntemi izliyebilirsiniz.

Öncelikle Total Video Converter i bilgisayarınıza indirin..

Total Video Converter 3.12

1. İşlem olarak indirdikten sonra bilgisayarımıza kuruyoruz..

2. işlem programı açın,3. işlem New Task / İmport Media Files i açın,4. işlem videonun konumunu seçiyoruz,5. işlem açılan pencereden Mp4 ün üstüne gelip çıkan pencereden Mpeg Mp4 ü seçin..6. işlem gelen penceremizde Mp4 video normal quality ve Setting kısmından video ayarlarını yapabilirsiniz(isteğe bağlı),7. işlem ayarlamalar bittikten sonra Conwert Now a basın..>>484.714kb lik video çevirme işleminden sonra 13.991kb olacak.

>>Default Converter Folder çeviriden sonra çevirilmiş videonun kaydolacağı yerdir.

8. işlem videonun çeviri işleminin bitmesini bekliyoruz.


46155
0
0
Yorum Yaz